Balicí papíry Mondi určené pro kvalitní potisk

1136

Na letošním ročníku veletrhu FachPack, který se konal koncem září na norimberském výstavišti se prezentovala reprezentativním stánkem také společnost Mondi. Veletrh, který patří svým rozsahem k největším oborovým akcím v evropském regionu, jako vždy představil velké množství nejrůznějších renomovaných, ale i začínajících firem z odvětví balení, včetně řady českých producentů.

Významný světový výrobce nejširší škály obalových ale i tiskových papírů, společnost Mondi, vedle prezentace vlastní expozice, veletrh zahájila i zajímavým doprovodným programem. Představila současně na svém stánku širokou škálu různých typů technických papírů, od balicích (včetně bílých z PM7 a MG papírů z PM6 ve Štětí), přes sulfátové pytlové papíry až po další speciální typy materiálů určených pro obalový průmysl.

Hned první den veletrhu pak společnost Mondi pořádala pro své současné i potenciální klienty v jednom z kongresových sálů výstaviště velmi zajímavý workshop. V jeho
průběhu odborníci z Mondi R&D Print Competence Center v reálném čase nechali návštěvníky nahlédnout pod pokličku různých technických i technologických možností jak pracovat s danými vlastnostmi papíru ve vztahu k potisku. Nechybělo ani testování vlastností v „živé“ laboratoři.

 

Super kvalitní papíry pro packaging&print

Ve výstavní expozici Mondi vedle široké škály balicích papírů z různých evropských závodů společnosti nechyběly ani papíry Advantage Kraft White Print a Advantage Semi Extensible White Print. Oba tyto materiály patří k novinkám, které jsou vyráběny na nejmodernějším papírenském stroji PM7 v Mondi Štětí. Vyznačují se výbornou potiskovatelností v kombinaci s vysokou pevností, požadovanou běžně u standardních pytlových sulfátových papírů.

Další ideální volbou pro zákazníky, kteří požadují u papíru přirozený vzhled, pevnost a kvalitní potiskovatelnost je nový ProVantage KraftTop LinerX, který je vyroben z 70% recyklovaných vláken. Ten slouží jako krycí karton špičkových parametrů při výrobě vlnitých lepenek.

TI