Dokončovací stroje Rollem Insignia

1363

Společnost Rollem International, přední výrobce zpracovatelských strojů a dokončovacích zařízení sídlící v Kalifornii (USA), uvedla na trh nejnovější řadu rotačních výsekových zařízení značky Insignia.

„Řada Insignia Die Cutter nabízí několik možností konfigurace a velikostí, abychom zajistili, že každý náš stroj efektivně a operativně přizpůsobíme pro individuální potřeby výroby u jeho uživatele“, řekl Kevin Corwin, produktový manažer Rollem. „Řada Insignia nabízí tiskárnám ze všech průmyslových odvětví možnosti dokončovat stovky různých aplikací potištěného produktu a tak schopnost vstoupit na nové trhy s etiketami a obaly s cenově dostupným řešením a rychlou návratností investic.“

 

 

Série Insignia, vybavená flexibilními vysekávacími formami, umí řezat, nasekávat a vysekávat řadu výrobků – od štítků, etiket a speciálních příležitostných výseků až po skládací kartonáž, prezentační složky, POP displeje, obalové boxy a mnoho dalšího.

Specifikace stroju Insignia zahrnuje dvě velikosti modelů. Insignia 5 zpracovává maximální rozměr archu 20 x 15” a dále je zde Insignia 7, která zvládne velikost archu B2 (30 x 24”).

Insignia 7 tak nabízí největší rozměr zpracovávaného archu, který je k dispozici v dané třídě výseků rotační pružnou formou. Maximální rychlost zařízení je 5 000 ks za hodinu, jsou možné rychlé přechody a konstrukce stroje je velmi robustní. Inline opční možnosti zahrnují jednotku pro skladování / lepení a odstraňování (vylupování) odpadu. Speciální je systém registrace a uchopení archu, zajišťující 100% přesnost řezu.

 

 

Na letošní konferenci Dscoop 17 ve Phoenixu americký Rollem předvedl také nový archový vysekávací stroj Insignia 6, pro čtvercový formát do 508 × 508 mm, umožňující nakládat archy bez ohledu na směr výroby při rychlosti až 5 000 ks/min., opět s magnetickým upínáním pružných vysekávacích forem.

Řada strojů Insignia je ideálním řešením pro výrobu prototypů a zkušebních sérií, krátkých zakázek ale i větších sérií a všech variant výroby mezi tím. Komerčním a digitálním tiskárnám otevírá nové trhy, přičemž práce probíhá inteligentněji a snižují se náklady na výrobu od etiket až po skládací krabice a další obalové produkty.

 

Miloš Lešikar