Fujifilm představil novou tiskárnu J Press 750S

1002

Společnost Fujifilm uvedla koncem roku 2018 na severoamerický trh první model digitální tiskárny J Press 750S, první z nové třetí generace typové řady J Press Series. Posláním zařízení z této řady je dále posílit kreativitu a flexibilitu pro zvýšení jejich výrobního potenciálu.

Model J Press 750S je nejrychlejší plnobarevnou produkční inkjetovou tiskárnou ve formátu B2 na trhu. Dosahuje produkční rychlosti až 3 600 archů za hodinu a má zvětšený maximální formát archu 585 x 750 mm. Využívá firemní tiskové hlavy Dimatix SambaT poslední generace umožňující dosahování mimořádně vysoké denzity a přesnosti tisku. Tisk probíhá vodou ředitelnými inkousty VIVIDIA a kvalita tiskových výstupů je srovnatelná s ofsetem. Tiskárna J Press 750S poskytuje neobyčejné barevné odstíny, mimořádně jemné přechody, dokonalé odstíny černé barvy, ostrý obraz textu i v malých stupních písma a rozsáhlý barevný gamut pokrývající až 90 % vzorníku Pantone.

Zařízení dosahuje o 33 % vyšší rychlosti než poslední model z předcházející generace J Press 720S bez vlivu na kvalitu tisku. Na rozdíl od předchozího modelu také může využívat inline skenovací proceduru každého vytištěného archu zajišťující dosahování vysoké kvality v průběhu tisku.

Celosvětovou premiéru měla tiskárna Fujifilm J Press 750S na veletrhu IGAS 2018 v Japonsku.