KBA RotaJET řady L a VL – nové digitální tiskové stroje

1120

Stroj KBA RotaJET L, poprvé produkčně předvedený ve velké expozici společnosti KBA na veletrhu DRUPA 2016 si nedávno objednal do praktického provozu ve verzi RotaJET 130 významný finský knižní producent Bookwell Digital GmbH. Tento uživatel bude uvedenou specifikaci stroje používat při tisku neperiodických publikací (knih), které mají v posledních letech stále se snižující tiskové náklady.

Obdobný digitální tiskový stroj KBA RotaJet (vyrábí se ve specifi kacích L a VL) byl rovněž jedním z hlavních exponátů a středem prezentace KBA Digital & Web Solutions na Hunkeler Innvoationsdays 2017 ve dnech 20.–23. února v Lucernu.

 

 

Odborníci ze společnosti KBA na stánku 24/25 zodpovědně informovali o technice a možných oblastech nasazení tohoto High-Volume-Inkjet kotoučového stroje. Digitální RotaJET L-Serie je se šířkami dráhy od 77 cm do 138 cm k dispozici v provedení 1/1 nebo 4/4 barvy, může být velmi flexibilně vybaven podle specifi kace zákazníka a jak v šířce, tak ve finální barevnosti může být i již instalovaný stroj později dále rozšířen.

Modulárně konstruovaný RotaJET L je doplňován v portfoliu KBA konstrukční řadou RotaJET VL pro větší tiskovou šířku dráhy až do 225 cm. KBA si tak u svých digitálních tiskových strojů RotaJET napsala na svoji standardu maximální flexibilitu, excelentní kvalitu tisku a nejvyšší produktivitu. Ve Würzburgu se tak nyní staví nejširší kotoučové inkjetové stroje pro knižní, dekorační, publikační, obalový a reklamní tisk na světě.

Renomovaný výrobce ofsetových a nyní i digitálních tiskových strojů přitom profituje z desetiletí rozvíjeného know-how pro práci s vedením dráhy a potiskovanými materiály, vyvinutého již dříve pro ofsetové rotačky.

Spojení přesného strojírenství a moderních technologií inkjetových hlav umožňuje vynikající tiskové výsledky také na komplexních substrátech, jak společnost KBA-Digital & Web předvedla právě již také na posledním veletrhu drupa 2016.

 

Miloš Lešikar