Mondi upravuje portfolio kancelářských papírů s ohledem na potřeby zákazníků

584

Vídeň, 30. červenec 2018 – Společnost Mondi, přední výrobce papíru a obalů, upravuje portfolio kancelářských papírů s ohledem na potřeby zákazníků a jejich jasně strukturovanou prémiovou a univerzální nabídku produktů. Proto místo rozlišování mezi kvalitou papíru B a C, Mondi zavádí univerzální kancelářský papír, který kombinuje nejlepší vlastnosti obou kvalit a má na trhu jedinečnou pozici z hlediska bělosti. Nová strategie se týká Mondi značek kancelářských papírů IQ a MAESTRO®, které podle posledního průzkumu společnosti EMGE, zaměřeného na úroveň povědomí o značce v Evropě, obsadily dvě z prvních pěti míst.

“S novým přístupem iniciujeme významnou změnu na trhu s kancelářskými papíry,” říká Johannes Klumpp, ředitel marketingu a prodeje Mondi Uncoated Fine Paper. “Prostřednictvím vlastního průzkumu trhu jsme se dozvěděli, že náš spotřebitel se nejvíce zabývá bělostí, průchodností strojem a samotnou atraktivitou našeho papíru. To se stalo hnací sílou naší nové strategie portfolia kancelářských papírů, která staví na silných stránkách našich Mondi závodů.“

Průzkum trhu prováděný společností Mondi v několika evropských zemích ukázal, že rozdíl mezi univerzálními kancelářskými papíry, tradičně rozdělenými na kvalitu B a C, je stále menší a menší, přičemž hlavní rozdíl je bělost. Nová strategie Mondi narušuje tuto zastaralou klasifikaci a místo toho rozlišuje mezi prémiovými papíry a jednou univerzální kvalitou. Dnešní koncoví uživatelé oceňují vysoce kvalitní papír pro špičkové firemní komunikační materiály, zatímco jeden další univerzální produkt je dostatečný pro každodenní kancelářské potřeby. Nové kancelářské portfolio společnosti Mondi nabízí zákazníkům to nejlepší z obou světů.

 

Uvádíme na trh prémiový kancelářský papír s vysokým volumenem a nízkou hmotností

V rámci prémiových kvalit představuje společnost Mondi v novém portfoliu další inovace: kancelářský papír s vysokým volumenem o hmotnosti 75 g/m2. Nový produkt vypadá a působí jako vysoce kvalitní papír s gramáží 80 g/m2, který nabízí velkou opacitu a vysokou bělost, kterou zákazníci očekávají od prvotřídního papíru, a to navíc kombinuje s pocitem lehkého archu. Oba produkty jsou vyráběny Mondi závody v Rakousku a na Slovensku a mají certifikáty FSC™ nebo PEFC™ a EU Ecolabel.

 

Silní distribuční partneři pro značky společnosti Mondi

V prostředí B2B Mondi spolupracuje s obchodními partnery po celé Evropě a na zámořských trzích v prodeji kancelářského portfolia. IQ portfolio společnosti Mondi je ve střední a východní Evropě distribuováno výhradně společností Europapier. “Reakce od našich zákazníků z celé Evropy na nové kancelářské portfolio společnosti Mondi byla velmi pozitivní,” říká Wolfgang Riedl, manažer nákupu a produktů v oblasti kancelářských papírů společnosti Europapier. “IQ smart přesvědčí svou nadprůměrnou tloušťkou, jeho znatelným volumenem a svěžím bílým odstínem. Jeho vynikající opacita je ideální pro oboustranný tisk a nabízí vynikající kvalitu pro inkoustový tisk. Na druhé straně, IQ economy+ je opravdu efektivní kancelářský papír s vynikající průchodností a novou vylepšenou vysokou bělostí.”

V Německu pracuje Mondi velmi úzce se společností IGEPA, výhradním distributorem značky MAESTRO® na tomto trhu. “Naši zákazníci oceňují přesné zaměření nového portfolia Mondi,” říká Bernd Loschelder, ředitel divize Office & Packaging společnosti IGEPA Německo. “Nový MAESTRO® beat již při 75 g/m² vytváří prémiový pocit 80 g/m² papíru a tím nabízí větší hodnotu na jeden arch, což je na trhu jedinečné řešení. Na druhé straně MAESTRO® standard+ je víceúčelový papír pro každodenní kancelářské potřeby. Nabízí vysokou bělost a je hladší než původní kvality.”

 

Unikátní TRIOTEC® sendvičová technologie společnosti Mondi

Nová strategie společnosti využívá aktiv ve svých papírenských závodech, včetně patentované technologie TRIOTEC® v závodě Mondi Neusiedler. Jak název napovídá, technologie TRIOTEC® kombinuje tři vrstvy, které jsou vloženy do jednoho produktu. Zatímco vnější vrstva všech papírů TRIOTEC® obsahuje udržitelně vyráběná a certifikovaná primární vlákna, střední vrstva se může skládat z různých surovin, jako jsou recyklovaná vlákna nebo BCTMP (bělená chemicko-termomechanická buničina). Výhody zahrnují vynikající volumen, vysokou opacitu a zvýšenou tuhost papíru, umožňující dokonalou funkčnost pro tiskové úlohy s vysokým volumenem a minimalizaci odstávek stroje, stejně jako snížení opotřebení stroje díky nízké prašnosti.

“Jelikož zákazník je vždy v centru naší pozornosti, spolu s našimi silnými obchodními partnery jsme přesvědčeni, že je správný čas změnit to, jak rozdělujeme a prodáváme kancelářské papíry a postarat se o to, aby tato změna byla na trhu viditelná” uzavírá Johannes Klumpp.

 

O společnosti Mondi

Společnost Mondi je přední výrobce v oblasti výroby papíru a obalů, překvapuje své zákazníky inovativními a udržitelnými řešeními obalů a různých druhů papíru. Mondi plně pokrývá celý proces výroby papíru a obalových materiálů, od pěstování dřeva a výroby celulózy a papíru (včetně recyklovaného papíru), až po přeměnu obalového papíru na kartonové obaly, průmyslové pytle a obaly. Udržitelnost je zakotvena ve všem, co Mondi dělá. V roce 2017 dosáhla společnost Mondi tržeb ve výši 7,10 miliardy EUR a podkladového EBITDA ve výši 1,44 miliardy EUR.

Mondi je společností s duální kotací na burze. Primárně je kótována na johannesburské burze jako Mondi Limited pod burzovním kódem MND a na londýnské burze jako Mondi plc pod burzovním kódem MNDI. Skupina byla oceněna za plnění požadavků na udržitelnost zařazením do FTSE4Good ve Velké Británii, Evropě a na Globální index (od roku 2008) a na Index společensky zodpovědných investic (SRI) Johannesburské burzy od roku 2007.

www.mondigroup.com