Novinka Xeroxu: Xerox Iridesse Production Press

928

Společnost Xerox uvedla na trh nový tiskový stroj Xerox Iridesse Production Press. Jako první tak představila šestibarvový tiskový stroj, který kombinuje čtyřbarevný tisk s až dvěma speciálními tonery v jednom tiskovém průchodu.

S tímto tiskovým strojem se stávají metalické barvy a speciální zušlechťování realitou. Boří zažité představy o digitálním tisku. Kombinuje nejvyšší stupeň automatizace tiskového procesu s unikátními metalickými tiskovými efekty. Reaguje tak na trendy moderní polygrafie, kdy je třeba maximálně zefektivnit tiskovou výrobu a zároveň nabídnout nové typy tiskových produktů.

„U nového tiskového stroje jsme chtěli dosáhnout speciálních efektů, úspor z hlediska nákladů a zjednodušeného pracovního postupu tak, aby naši zákazníci mohli této příležitosti na trhu využít a dále rozšířit svoje podnikání,“ uvedla Ragni Mehta, viceprezidentka a generální manažerka Cut Sheet Business společnosti Xerox.

Xerox Iridesse Production Press je jediným digitálním tiskovým strojem, který umí tisknout metalickou zlatou nebo stříbrnou barvu, v CMYKu a čirým tonerem v rámci jednoho průchodu. Odstraňuje tak nutnost používat několikanásobných tiskových postupů, které jsou běžné pro zdobný tisk. Schopnost Iridesse tisknout všechno zároveň, automatizovat pracovní postupy se zapojením metalických barev a laku v kombinaci s technologií na kontrolu kvality je to, co Xerox odlišuje od konkurence. Se dvěma speciálními tiskovými jednotkami mohou uživatelé vytvářet zajímavé tisky s metalickými a mixovanými metalickými gradienty a dalšími speciálními vylepšeními. Zlaté nebo stříbrné tonery mohou být používány samostatně či mohou sloužit jako vrstva pod nebo nad CMYK, čímž vzniknou unikátní iridescentní odstíny. Pro účely vytvoření speciální textury nebo rozměru se pak může dodat i vrstva průhledného toneru. Automatizované workflow Xerox FreeFlow Core umožňuje uživatelům selektivně a automaticky převést texty a grafiku na tisk ve zlaté a stříbrné barvě, aniž by museli editovat zdrojový dokument. Jedná se tedy o vylepšení existujících možností Xerox Iridesse Production Press může tisknout rychlostí až 120 str./min. na papíry v plošných hmotmostech 52 – 400 g/m².