Océ Arizona 1300 – nová generace flatbed tiskáren

1075

Společnost Canon uvedla aktuálně na trh novou generaci flatbed tiskáren Océ Arizona 1300. Tato řada nyní zahrnuje šest nově navržených modelů, které se vyznačují jednoduchostí pro uživatele a současně vysokou spolehlivostí a dosahováním špičkové kvality tisku.

Tisková zařízení Océ Arizona s praktickou rychlostí tisku až 52,8 m² jsou pro uživatele vynikajícím řešením. Všechny modely byly zcela nově navrženy pro produkci až 15 000 m² ročně. Tři modely GT, Océ Arizona 1340 GT, 1360 GT a 1380 GT, mají rozměry tiskového stolu 1,25 x 2,5 metru, a tři větší modely XT, Océ Arizona 1340 XT, 1360 XT a 1380 XT jsou s tiskovými stoly v rozměrech 2,5 x 3,08 metru. Inovativní tiskárny řady Arizona 1300 jsou prvními flatbed tiskárnami Océ, využívajícími vytvrzování potisku diodami LED, aby maximalizovaly dobu produktivního provozu. Díky novému řešení nabízejí možnost tisknout podle potřeby přímo z pohotovostního stavu bez čekání na zahřátí, které bylo nutností u UV výbojek.

Nová řada současně uvádí na trh software Océ Arizona Xpert, inovativní systém zjednodušující a automatizující složité úlohy. Tiskové soubory jsou připraveny téměř okamžitě. Intuitivní software ukládá soubory připravené k tisku a umožňuje, aby další podobné úlohy byly v budoucnu připraveny jednodušeji a rychleji, čímž podporuje dlouhodobě efektivní produkci.

Océ Arizona 1300

Nové modely jsou také vybaveny službou Océ Remote Service zaručující maximální provozuschopnost a neustálou technickou podporu. Tento nástroj umožňuje uživatelům lépe sledovat spotřebu tiskových inkoustů a objemy tisku a dává prostor pro získání na míru šité servisní smlouvy odpovídající individuálním potřebám a požadavkům.

Technologie vytvrzování výtisků diodami LED, kterou využívají tiskárny Océ Arizona 1300, nabízí možnost tisku na téměř jakákoliv desková nebo ohebná média. Zároveň se u nich otevírá prostor pro práci s náročnými médii, jako jsou plátno, dřevo, dlaždice nebo sklo, apod.

Inkousty v nových modelech, které se při této technologii používají, získaly certifikát UL GREENGUARD Gold, to znamená, že výtisky mohou být bezpečně používány také v citlivých vnitřních prostředích včetně škol, nemocnic nebo prodejních prostor.

S použitím zdokonaleného rastrování volitelných inkoustů LC (Light Cyan – světle azurový), LM (Light Magenta – světle purpurový) a bílého inkoustu i laku se hodí dokonce i pro fotografické a grafické aplikace.

Ivan Doležal