OMET DROME – digitální a flexo technologie

1017

Společnost OMET, renomovaný italský výrobce úzkoformátových kotoučových tiskových strojů a dalších zpracovatelských zařízení (zaměřených především do oblasti tissue), uspořádala ve dnech 24.–25. ledna 2019 Den otevřených dveří, zaměřený na digitální a flexotiskové technologie.

Tato zajímavá prezentační akce se pod názvem „OMET Hybrid Experience“ uskutečnila poprvé ve zcela novém democentru OMET DROME v Moltenu.

Na akci se zúčastnilo více než 250 profesních odborníků především z oblasti výroby etiket a byla zaměřena na představení možností a příležitostí z nabídky hybridních tiskových technologií při jejich využívání v obalovém a etiketovém průmyslu. Zahrnovala technické prezentace, živé ukázky i návštěvy výrobních provozů společnosti OMET. Zakončena byla slavnostním galavečerem v prostorách zmíněného zbrusu nově otevřeného democentra OMET DROME za účasti velkého množství návštěvníků. Premiérově bylo na openhouse předváděno nové tiskové zařízení OMET Xjet vyvinuté ve spolupráci se společností Durst, které návštěvníky akce zaujalo zejména z hlediska mimořádné výkonnosti a vlastností z hlediska technologického, flexibility, produktivity a velkého množství možností individuálních úprav podle požadavků uživatelů.

Stroj v sobě zahrnuje digitální inkoustovou tiskárnu Durst Tau 330 s flexotiskovými jednotkami a zušlechťováním OMET X6, jež lze podle výše nákladu a žádané personalizace využívat zvlášť, nebo společně. Durst Tau RSC je UV inkjetový tiskový stroj s pracovní šířkou 330 mm a rychlostí 78 m/min. při rozlišení 1 200 x 1 200 dpi.

Další premiéru měl na openhouse tiskový stroj OMET iFlex předváděný v hybridní konfiguraci vytvrzování potisku. UV a LED vytvrzování je přitom možné na tomto stroji provádět současně. Několik odborných technických prezentací na akci OMET Hybrid Experience bylo také věnováno budoucnosti etiketového tisku. Například P. Grosso hovořil o možnostech hybridní digitální a flexotiskové technologie vyplývající ze spolupráce společností OMET a Durst a také o příležitostech nabízených UV-LED flexotiskem předváděným na stroji iFlex.

Další přednášející, S. Veneziani, představil výsledek spolupráce společností OMET a Ritrama, kterým je nový laminovací modul na výrobu inovativních clear-on-clear PS etiket.

Úspěšnost openhouse OMET Hybrid experience ilustruje také účast 15 hlavních sponzorů této akce, kterými byly společnosti Apex, Asahi, AveryDennison, Control Technique, Erhardt + Leimer, GFW, Kurz, Italfinance, Ritrama, Rossini, Rotometrics, Swedev, Tesa, Vetaphone a Zeller + Gmelin.

Ivan Doležal