Servery Lenovo – nové systémy správy dat

1523

V poslední době prudce vzrůstá význam samotné systémové správy dat, neboť uživatelé chtějí virtualizovat celá datová centra a dosahovat vyšší efektivity. Technologicky pokročilé systémy x86 firmy Lenovo přitom přinášejí firmám účinné nástroje pro efektivní práci.

Trh podnikových systémů, stejně jako ICT obecně, prochází v posledních letech intenzivním vývojem a proměnami. Význam x86 serverů roste a jsou nasazovány jako komplexní enterprise řešení, podporující každý segment IT, ať už v malých a středních firmách (včetně grafických studií a tiskárenských provozů), nebo ve výpočetně extrémně náročných prostředích pro kritické aplikace. Podle odhadů společnosti IDC představují x86 servery až 80 % celosvětových výdajů na servery a tvoří 98 % všech prodaných serverů.

Sílí současně dva trendy – tlak na snižování nákladů a snahu zvyšovat efektivitu IT. Posun směrem ke cloudu, který má snižovat provozní náklady, ovlivňuje i to, jakým způsobem se vyvíjejí a nasazují aplikace. Mnoho klientů pak staví nové aplikace právě pro nasazení v jejich privátním cloudu a tím se mění také požadavky na funkcionalitu hardware.

Uživatelské společnosti, včetně IT leaderů plánují zavedení řešení Big Data a analytických nástrojů a proto musí dnešní úspěšná real time řešení kombinovat hardware, software i technickou podporu.

Vize společnosti Lenovo

Lenovo dlouhodobě usiluje o to stát se největším výrobcem počítačů na světě – od moderních notebooků přes chytré telefony a tablety až po profesionální servery.

Systémy ThinkServer jsou součástí portfolia Lenovo Think. Servery této řady vynikají špičkovým zpracováním, intuitivní správou, vysokou efektivitou a prvotřídním výkonem a poskytují tak tu nejlepší uživatelskou zkušenost. Díky tomu zaujímají tower a rackové servery řady ThinkServer s procesory Intel® stále větší podíl na trhu.

Lenovo zároveň pokračuje ve svých strategických investicích do enterprise segmentu. V roce 2014 došlo k akvizici společnosti Motorola Mobility a hlavně divize x86 serverů společnosti IBM. AkviziceIBM zahrnovala Systém® x rack a tower servery, BladeCenter® a blade servery Flex SystémTM, iData­Plex®, NeXtScaleTM a integrované systémy včetně souvisejícího software, síťových prvků a služeb. Díky tomu nyní Lenovo nabízí kompletní portfolio enterprise hardwaru a softwaru optimalizovaného jak pro malé a střední firmy tak i pro velká datová centra.

Řada jedno- a dvousocketových tower serverů Lenovo kombinuje vysoký výkon, spolehlivost a škálovatelnost se snadno použitelnými nástroji v kompaktním balení. Jsou ideální například právě pro procesy klíčové pro provoz IT malých firem a organizací. Lze sem zahrnout i školy využívající VDI či aplikace pro sdílení elektronické tabule, grafická studia a nasazení v oblasti retailu až po značně distribuovaná prostředí, jako jsou třeba banky, které mají velké množství menších poboček.

Miloš Lešikar