Skupina hubergroup představila nové barvy MGA NATURA

1041

Koncem ledna 2019 uvedla firma hubergroup na trh své nové ofsetové barvy MGA NATURA určené pro potisk obalů ze skládačkových lepenek pro potravinářské účely. Tyto barvy splňují naprostou většinu evropských i severoamerických regulačních předpisů a požadavků na výrobu obalů pro potravinářské účely.

V souvislosti s neustále rostoucím množstvím různých striktních regionálních požadavků na barvy na potisk potravinářských obalů jsou jejich výrobci nuceni používat stále více různých druhů tiskových barev, aby byli schopni tyto regulace evropských a severoamerických trhů plnit. Aby jim to co nejvíce usnadnila, přistoupila firma hubergroup úspěšnému k přepracování formulace svých tiskových barev ze série MGA NATURA takovým způsobem, aby vyhovovaly všem standardům, předpisům a regulacím FDA Standards a EC Regulations pro potisk potravinářských ze skládačkových lepenek. Jejich uživatelé proto nyní nebudou muset držet na skladě velké množství různých druhů packagingových tiskových barev.

Základem tohoto úspěchu byla unikátní schopnost firmy hubergroup vyvíjet a vyrábět své vlastní přizpůsobené suroviny pro výrobu tiskových barev. Její chemici objevili metodu stanovení a slučování plně biokompatibilních, ale až dosud nikým nepoužívaných surovin, do formulace tiskových barev MGA NATURA. Tím tyto barvy získávají unikátní vlastnosti, které jednak značně zlepšují jejich tiskové vlastnosti, ale současně snižují migrační rizika a hlavně splňují všechny regulační požadavky.