The intelligent Paper Brand – Mondi představuje značku IQ

1372

Společnost Mondi, mezinárodní výrobce papíru a obalů, dává profesionálním tiskovým papírům IQ zbrusu nový vzhled. Koncept značky IQ je postaven na tématu „Inteligence“ a významu, co to je být inteligentní značkou, splňující všechny tiskové potřeby pro ofsetový i digitální tisk. IQ kombinuje univerzálnost s 99,99% bezproblémovou průchodností.

Od uvedení značky na trh v roce 2001, si matriály IQ vybudovaly silné postavení na trhu a v EMGE průzkumu v roce 2016 se v Evropě umístily na 2. místě v povědomí o značce. Mondi staví na této vysoké úrovni povědomí a kombinuje ji s obnovením image IQ. To zahrnuje nové logo, nový vzhled obalů a nové prodejní a marketingové nástroje.

 

 

„IQ se stalo jednou z nejznámějších značek papírů v Evropě,“ říká Johannes Klumpp, ředitel marketingu a prodeje, Mondi UFP. „Chceme si udržet toto vysoké postavení na trhu a také zdůraznit velkou univerzálnost portfolia: Jsou v něm papíry IQ vhodné pro všechny tiskové technologie a pro všechny aplikace. IQ má řešení ať už pro kancelářský nebo profesionální tisk.“

Portfolio IQ se postupně přizpůsobuje potřebám zákazníků a vybudovalo si tak loajální základnu zákazníků. Úspěch IQ stojí také hlavně na silném partnerství mezi Mondi a společností Europapier, která je klíčovým distribučním partnerem papírů IQ.

„Značka IQ byla vždy podstatnou součástí dlouhodobé spolupráce s Mondi. Jsme potěšeni, že se můžeme dále podílet na propagaci papírů IQ,“ řekl Helmut Limbeck, generální ředitel společnosti Europapier. „Opravdu se nám líbí nová IQ kampaň, která dodává značce modernější vzhled a také se zaměřuje na to, co IQ papír skutečně znamená – inteligentní řešení pro všechny druhy tisku. Europapier, jehož česká dceřinná společnost EUROPAPIER BOHEMIA slaví 25 let na trhu, dodává IQ papíry zhruba 10 000 zákazníkům, což je účinným důkazem tohoto tvrzení.“

 

Komunikační síla IQ

Inteligence je defi nována jako duševní kvalita, která umožňuje učit se ze zkušeností a přizpůsobit se novým situacím. „A to je právě to, co IQ papíry v tisku představují, protože jsou všestranné a snadno přizpůsobitelné všem tiskovým situacím,“ zdůrazňuje Johannes Klumpp příběh o „inteligentní značce papíru“.

Třicet šest barev a plošné hmotnosti od 60 do 400 g/m² dokazují velkou rozmanitost celého portfolia IQ. Symbolicky pro tuto rozličnost byly navrženy nové vizuály pro všechny dílčí značky kancelářského a profesionálního tisku, přičemž každá odkazuje na koncept inteligence. „Vysoce výkonný papír“ IQ PREMIUM prezentuje high-tech robot, který představuje vysokou produktivitu a kvalitu papíru na vašem pracovišti. Busta Leonarda da Vinci je uvedena na novém obalu IQ ALLROUND, spojuje jednoho
z největších myslitelů lidstva a mnoha talentů s papírem, jenž má dokonalou průchodnost tiskovým strojem a je všestranným modelem v řadě IQ papírů.

 

Řízená výkonnost

IQ papír je nejen univerzální, ale také velmi spolehlivý. Pro řešení problémů u koncových zákazníků s tiskem Mondi uvedlo „Performance Champion“ pro své portfolio IQ papírů. Při dodržení skladovacích podmínek Mondi zaručuje na 99,99% bezproblémovou průchodnost na kopírovacích strojích, tiskárnách a dalších tiskových zařízeních. IQ SMOOTH a IQ PREMIUM jsou navíc vybaveny technologií ColorLok®, která zvyšuje kvalitu inkoustového tisku. Díky této technologii se pigment drží blízko povrchu, což vede k živějším barvám, sytější černé a rychlejšímu schnutí.

 

Udržitelnost

Jako všechny produkty Mondi je i IQ označeno certifikátem Green Range, který symbolizuje vysoký enviromentální profil a udržitelnou produkci papíru. IQ papíry splňují kritéria pro certifikaci FSC® nebo PEFC™ pro zodpovědně obhospodařované lesy. Všechny Mondi IQ papíry jsou také certifikovány EU Ecolabel. Papíry značky IQ jsou vyráběny udržitelným způsobem ve všech třech evropských závodech Mondi: Mondi Neusiedler v Rakousku, Mondi SCP na Slovensku a Mondi Syktyvkar v Rusku, které společně nabízí zákazníkům to správné papírové řešení kdekoli a kdykoli.

 

Miloš Lešikar